Właściwe ubieranie się

Należy pamiętać aby odpowiednio się ubierać, szczególnie w okresie zimy. Obowiązkowe są wówczas buty za kostkę, gruba czapka, szalik i rękawiczki. Ja mam grubszą czapkę            i grubsze rękawiczki na zimę oraz cieńszą czapkę i cieńsze rękawiczki na jesień i wczesną wiosnę. Chodzenie w czapce zimą jest bardzo ważne. Chronimy wtedy nasz organizm nie tylko przed wyziębieniem, ale także przed poważniejszymi dolegliwościami, takimi jak np. problemy  z zatokami. Należy również pamiętać o odpowiednio grubej kurtce zimowej. Cieńsze kurtki przydadzą się nam jesienią i wczesną wiosną.

Kiedy jest niska temperatura lub w okresie mrozów należy nosić rajtuzy lub rajstopy, szczególnie wtedy gdy planujemy być na zewnątrz długo. Jeśli kogoś odwiedzamy to możemy skorzystać z łazienki i je zdjąć. Nie ma w tym nic wstydliwego. Możemy np. powiedzieć, że naszym zamiarem jest się nie przeziębić w tym sezonie.

Istotne jest także chodzenie w kapciach – szczególnie zimą. Jeśli kogoś odwiedzamy  to warto jest wziąć kapcie ze sobą. Chodzenie bez kapci jest zdrowe gdy jest gorąco, szczególnie latem. Zimą, jesienią i wczesną wiosną łatwo jest się wychłodzić chodząc bez kapci (chyba, że mamy ogrzewanie podłogowe).

Przyjemnie jest przebywać na świeżym powietrzu nawet w okresie mrozów – kiedy jest nam ciepło. Jak powiedział kiedyś William James, amerykański filozof i psycholog: „Nie ma złej pogody. Jest tylko nieodpowiednia odzież.” Ubieraj się zatem właściwie, a to sprawi, że zakochasz się w zimie i ominą Cię zimowe choroby.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ubranie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *